Les Tiliers 2022, domaine Saumaize-Michelin, Pouilly-Fuissé

30,50€

Oogstjaar: 2022
Domein: Saumaize-Michelin
Land: Frankrijk
Streek: Bourgogne
Appellatie: Pouilly-Fuissé
Druif: Chardonnay
Type: wit
Landbouw:  biodynamie


Beschikbaar

 

LEVERING IN BREUKVASTE DOOS

 

VEILIG BETALEN MET CREDITCARD

 

WIJN OP VOORRAAD


"Les Vignes Blanches" wordt dus "Les Tilliers", wat de kadastrale naam is.

"Sinds het wijnjaar 2020 heeft het domein niet langer het recht om deze cuvée 'Les Vignes Blanches' te noemen, als gevolg van de classificatie van Pouilly Fuissé als 1er Cru.

Vroeger waren er veel meer rode dan witte wijngaarden in de Maconnais. Dit oude perceel is echter altijd beplant geweest met Chardonnay, omdat de grond beter geschikt is voor een witte druivensoort - vandaar de naam, Vignes Blanches .

De cuvée is gemaakt van een wijnstok waaraan deze naam door het gebruik is gegeven en wordt aangevuld met andere percelen die representatief zijn voor de verschillende terroirs van Vergisson. De expressie van de wijn is altijd evenwichtig, met een zijdezachte textuur en vers fruit, zonder zwaarte, met een zilte afdronk;

Roger Saumaize is geboren tussen de wijnstokken en deelt zijn passie met zijn vrouw Christine Michelin. In 2005 zetten ze een nieuwe stap in het beheer van hun wijngaard door over te schakelen op biodynamische wijnbouw. Hier wordt veel belang gehecht aan het behoud van het bacteriële leven en de ontwikkeling van de diversiteit van de flora en microflora, die allemaal essentieel zijn voor de productie van kwaliteitsdruiven.

BGBL-SAUM12-75-2022
20 Wijnen

Datasheet

Oogstjaar
2022
Land
Frankrijk
Streek
Bourgogne
Appellatie
Pouilly-Fuissé
Stijl
wit
Druif
Chardonnay
Landbouw
biodynamisch
Formaat fles
fles: 75cl
Alcohol
13
Volume
750